Results Royal Oak Pro Shop Open - Wednesday - 29 June 2016

 

20160629 173039

 

BACK ROW  (left to right)

Kenneth Dube (Golf Director - Royal Oak C.C.), Chase Paton (Lake Club Benoni) A DIVISION -  WINNER BEST GROSS), Nicko Venter (Kempton Park C.C.) B DIVISION WINNER -BEST GROSS), Christy Raper (Royal Oak C.C.) A DIVISION - BEST NET.

 

2nd ROW  (left to right)

Ruben Liebenberg (Kempton Park C.C.) C DIVISION BEST NET, Maartin Zimmerman Jnr. (Royal OaK C.C.) C DIVISION - WINNER STABLEFORD POINTS, Nicole Strydom (Lake Club Benoni) - GIRLS BEST NET, Shaydon Johnson (Lake Club Benoni)A DIVISION - RUNNER UP.

 

FRONT ROW  (left to right)

Corne Jansen (Ebotse Golf & Country Estate) B DIVISION BEST NET, Jonathan Wilsenach (Kempton Park C.C.) A  & B DIVISIONS - UNDER 13 BEST GROSS.

 

Absent from photo) Renato Dries (Lake Club Benoni) B DIVISION - RUNNER-UP  &  Mbalenhle Mahlangu (Royal Oak C.C.)- GIRLS BEST NET RUNNER-UP.

 

Hettie Els Tournament - Kempton Park Golf Club - Sunday 5 June 2016

image20

(left to right)
Nicole Taute  (Lake Club Benoni)   Winner of Individual Stableford - C Division, Jonathan Caetano (Royal Oak G.C.)  Runner-up B Division Gross, David Ross (Glendower G.C.) Winner A Division Best Gross, Casandra Hall (Ebotse Links) Winner Girls Best Gross, Saul Moss (Glendower G.C. ) Runner-up A Division Gross, Joshua Hirsch (Modderfontein G.C.) B Division Winner Best Gross and Kayle Wykes (CMR) Winner U13 - Best Gross.

 

PRIZE WINNERS  :  EGU JUNIOR TOURNAMENT :  ERPM G.C. - SUNDAY 10th APRIL 2016
Download reuslts

april-10

Back (left to right): Teagan Lubbe (Winner of Girls Best Nett 73  c/o),  Chase Paton (A Division - Winner Best Gross 70), Nash de Klerk (Winner Best Gross U13 71), Jordan Burnand (A Division - Runner-Up Gross 71 c/o)

Front  (left to right): Nicole Strydom (C Division - Runner-up 30 Stableford Points), Norman Gerber (C Division -32 Stableford Points), Deacon Rudolph (Runner-up Best Nett 68),  Retief Hoffman (B Division - Runner-up Best Gross 84)